Wczytuję dane...

8 sposobów na poprawę życia seksualnego

8 sposobów na poprawę życia seksualnego

Czy zauważyłeś, że twoje życie seksualne stało się nudne, przewidywalne lub, co gorsza, całkowicie ograniczone? Nie jesteś sam. Wiele par czuje się wyczerpanych seksualnie i w pewnym momencie dochodzi do suchego okresu. Chociaż jest to całkowicie naturalne, przechodzenie przez pary może być zniechęcające i może faktycznie zaszkodzić związkowi. Przewidywalność może prowadzić do zaniku popędu seksualnego. Im bardziej się z kimś zapoznasz, tym mniej ekscytujący seks z tą osobą.

Czy wspomniałem, że to całkowicie normalne? Mając to na uwadze, nie ma potrzeby się martwić. Możesz zrobić kilka rzeczy, aby przywrócić swoje życie seksualne na właściwe tory, niezależnie od tego, jak duży lub mały jest problem. Twoje zdrowie seksualne jest nierozerwalnie związane z całym twoim samopoczuciem psychicznym, fizycznym i emocjonalnym.

1. Komunikacja:
Komunikacja jest niezbędna to niezaprzeczalny fakt. Brak komunikacji może skutkować utratą popędu seksualnego, spadkiem libido, a w konsekwencji do całkowitego braku bliskosci. Porozmawiaj ze swoim partnerem o swoich pragnieniach, potrzebach, uczuciach i emocjach. Pamiętaj, że dobra i skuteczna komunikacja nie jest jednostronnaa.
2. Cułość:
Bycie czułym jest niezbędne do utrzymania emocjonalnego i fizycznego połączenia, nawet gdy jesteś wyczerpany, zestresowany czy zły, znajdź chwilę na okazanie bliskości i uwagi.
3. Dotknij:
Pozwól swojemu partnerowi obserwować twoje zachowanie związane z poszukiwaniem przyjemności. Kiedy masturbujesz się przed swoim partnerem, może on uczyć się, gdzie wolisz być dotykany i jak na nie reagujesz. Możesz również dowiedzieć się wiele o preferencjach przyjemności twojego partnera, dotykając go. Najprawdopodobniej będzie to duże podniecenie i posłuży jako gra wstępna!
4. Odmiana:
Korzystanie z różnych pozycji seksualnych i gadżetów pomoże znacząco zwiększyć przyjemność z seksu i na nowo rozpalić ogień w łóżku. Może również pomóc w rozwiązaniu niektórych dysfunkcji seksualnych, takich jak anorgazmia.
6. Bądź otwarty:
Bądź otwarty na nowe rzeczy, których nigdy wcześniej nie próbowałeś np. seks na łonie natury, w smaochodzie, namiętne pocałunki w windzie, czy też inne spontaniczne akcje, które podniosą jakość Waszego seksualnego żytcia. Bycie spontanicznym to wspaniały sposób na ożywienie swojego życia seksualnego, zwłaszcza jeśli odkryłeś, że seks stał się dla ciebie zbyt rutynowy.

8. Bądź romantyczny:
Zaplanuj romantyczne randki, piknik w parku, wycieczka poza miasto lub po prostu przygotuj klimatyczną kolację dla swojego partnera. Takie działania z pewnością uszcześliwią Twoją drugą połówkę i udowodnią jej, że wciąż zalezy Ci na rozwoju relacji między Wami.

9. Pamiętaj:
Pamiętasz, jak flirtowałeś na początku? Czy kiedykolwiek słyszałeś, jak ktoś mówi: „cokolwiek zrobiłeś, aby je zdobyć, musisz zrobić, aby je zatrzymać?” Cóż, do pewnego stopnia to prawda. Więc przynieś to stare rzeczy z powrotem! Wysyłaj swojemu ukochanemu słodkie, zabawne wiadomości tekstowe lub zostawiaj małe notatki, aby mogli je znaleźć. Może to również służyć jako odgrywanie ról, co może prowadzić do tego, że gdzieś zejdziesz z kamieni, więc baw się dobrze.

10. Bądź kreatywny:
Coś pięknego zawsze pochodzi z kreatywności, prawda? Twój związek i życie seksualne nie są wyjątkiem. Czas poszerzyć swoje horyzonty seksualne — eksperymentuj z nowymi pozycjami, zmianą scenerii, odgrywaniem ról lub odgrywaniem różnych fantazji. Niebo jest dosłownie granicą i będziesz się świetnie bawić próbując nowych rzeczy. Na co dokładnie czekasz? Spraw, by te kreatywne soki popłynęły i odzyskaj kontrolę nad swoim życiem seksualnym.